Niş Ne Demek? Niş Pazarlama Nedir?

Niş Ne Demek? Niş Pazarlama Nedir?

Niş anlamı duvar hücresi olan mimari bir terimdir. Ancak pazarlamada kullanıldığı anlamıyla branş, dal ve özel bir alan şeklinde karşılık bulur. Niş pazarlama yapan kişiler, genellikle pazarlama alanındaki uzmanlıklarını tek bir alana yönelik kullanırlar. Özellikle e-ticaret ve dropshipping gibi faaliyet alanlarında Niş pazar kavramı karşımıza çıkar. Çünkü çoklu ürünlerin satışı için daha fazla tanıtım ve pazarlama bütçesi bulunur.

Niş Pazar Nasıl Bulunur?

Niche market olarak da ifade edebileceğimiz bu kavram, genellikle uzman olarak görev alacak kişinin ilgi alanına göre değişir. Ayrıca dünyaca rağbet gören ürünler arasından satışı ve pazarlaması güçlü olabilecek ürünler için tercih edebileceğiniz bir alandır.

Niş Ürün Nedir?

Niş ürün bazen, dünya çapında çok yaygın olmayan ama insanların hayatını kolaylaştırabilecek bir ticaret metası olabilir. Pazarlama trendlerini ve rakip e-ticaret ve dropshipping firmalarını takip ederek kendinize bir alan belirleyebilirsiniz. Örneğin günümüzde bilgi teknolojilerinin gelişimiyle Amazon üzerinden e-kitap satışı çok sayıda rağbet görür. Bu ve benzer birçok pazarda size özel hizmetler sunan SellerFlash  yazılımıyla ticaret yapmanın kolaylığını yaşayabilirsiniz.

Niş Pazar Stratejisi Nedir?

Niche pazarlama için strateji belirlerken öncelikle doğru ürünü ve talebi bulduğunuzdan emin olmalısınız. Bunu nasıl yapacağınızı düşünürseniz insanların yeni nesil alışkanlıklarını takip ederek çözümü bulabilirsiniz. Pazardaki niş pazarlama örnekleri size bu konuda yeni fikirler verebilir. Örneğin güzellik ve estetik sektörü son dönemde evde yapılan bakımlarla daha ön plana çıkmaya başlıyor. Estetikte doğallık kavramına hitap edecek ürünlere yönelebilirsiniz. Tırnak bakımı alanında oje ile tırnak şekillendirici fırçalar üzerine ürünler satabilirsiniz. Böylece oje sürmeyi seven herkes, kendi evinin tırnak artisti olabilir. Bu ve benzeri birçok özel ilgi alanına yönelik milyonlarca fikir niş ürünler ve pazarlar için biçilmez kaftandır.

Neden Niş Pazarlama Yapmalısınız?

Pazarlamada özel bir alana yönelmenizin birden çok avantajı var. Birincisi çok yoğun talep gören ve herkesin sıklıkla sattığı ürünler için rekabet çok yüksektir. Bu nedenle fiyat ve marka rekabetini azaltabileceğiniz bir tercih yapmalısınız. Çok satılan ürünlerde öne çıkmak için harcayacağınız pazarlama ve reklam maliyetleri yüksek olur. Ancak SellerFlash yazılımı ile size özel kolay e-ticaret rehberi ve seçtiğiniz niş ürün, kârı yüksek ve verimli çalışmalar yapmanızı sağlar. Daha fazla bilgi için bize ulaşın!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *