Sellerflash Farkıyla

16 Farklı Ülkede Amazon Satıcısı Ol

E-Ticaret alanı hızlı bir genişleme yaşarken, çevrimiçi satıcılar ve küçük işletme sahipleri sürekli olarak girişimlerini genişletme ve daha geniş kitlelerle bağlantı kurma yollarını arıyor. 

İster acemi bir satıcı olun, ister deneyimli bir çevrimiçi satıcı olun, bir şirket olarak Amazon'la ortaklık kurmanın sayısız avantajlarından faydalanın.

Neden Amazon'da satıcı olmalısınız?

İşletme sahipleri ve satıcılar için yerleşik markası ve güvenilirliğinin yanı sıra Amazon, tartışmasız en popüler markalardan biridir.Bunun çeşitli nedenleri vardır:

Geniş Pazar Erişimi

Amazon'un geniş müşteri tabanına erişim sağlama kabiliyeti, satıcıların platformla iş birliği yapmasının ana nedenlerinden biridir. 300 milyondan fazla aktif müşteriye sahip olan Amazon, işletmeler ve üçüncü taraf satıcılar için ideal bir pazar sunar. Amazon'un uluslararası faaliyet göstermesi, satıcıların yerel pazarlarının ötesine geçmelerine olanak tanır. Bu sayede Amazon satıcıları, küresel ölçekte satış yapabilirler.


Fulfillment by Amazon

Satıcıların çoğunun Amazon'a yönelmesinin ana nedenlerinden biri Amazon'un FBA programıdır. Amazon FBA, hızlı kargo süreleri, artırılmış müşteri memnuniyeti, daha yüksek görünürlük ve küresel ağ erişimi gibi avantajlar sunar. Amazon, ürün depolama, paketleme ve gönderimi gibi işleri üstlenirken, satıcılar işlerine odaklanabilirler. Bu da onların daha fazla zaman ayırabilecekleri anlamına gelir, örneğin ürün geliştirme ve pazarlama gibi.

Satıcı Araçları

Amazon'u çekici kılan şeylerden biri, işletmelerini büyütmelerine yardımcı olabilecek araç ve kaynakların bulunabilirliğidir. Amazon'da satış yaparken, kendi araçlarınızı veya üçüncü taraf geliştiricilerin araçlarını kullanabilirsiniz. Amazon, satıcıları ve küçük orta ölçekli işletmeleri desteklemek için yüksek yatırımlar yapmıştır. 2019 yılında, yaklaşık 15 milyar dolar harcanarak 225 araç tanıtılmıştır. Amazon yeniden fiyatlandırıcı, Amazon Reklamları ve Satıcı Üniversitesi gibi popüler kaynaklar ve araçlar mevcuttur.

Satıcı Desteği

Amazon, herhangi bir sorunuz olduğunda size yardımcı olmak için özel destek ekipleri sunar. Bu desteğe, Satıcı Merkezi araçları veya sosyal medya üzerinden erişebilirsiniz. Ayrıca, başarılı olmanıza yardımcı olacak eğitim kaynakları, Satıcı Üniversitesi ve performans metrikleri gibi çeşitli kaynaklar da sağlarlar.





Amazon Hesabı Açmak İstediğiniz Ülke Bayrağına Tıklayın

Amazon Hakkında Sık Sorulan Sorular

Amazon platformunda daha etkili gezinmenize yardımcı olmak için sıkça sorulan soruları derledik. Amazon satıcısı olarak henüz yeni başlıyor veya satış performansınızı geliştirmek istiyorsanız, bu Amazon SSS'lerinden öğrenebilirsiniz.

Amazon satıcısı olarak başlamak için, bir satış planı seçerek Amazon satıcı hesabı oluşturabilirsiniz. Kaydınızı tamamlamak için banka hesap numaranıza, tahsil edilebilir kredi kartına, resmi bir kimlik belgesine, vergi bilgilerine ve telefon numaranıza erişiminiz olduğundan emin olun.

Amazon mağazasında satış yapmak oldukça karlı olabilir. 2021 yılında, ABD'deki satış ortakları Amazon mağazasında 3,9 milyardan fazla ürün sattılar - dakikada ortalama 7.500 ürün - ve satıcı başına ortalama 200.000 dolarlık satış gerçekleştirdiler.

Amazon mağazasındaki satışları artırmak için birçok yol bulunmaktadır. Müşterilere Prime kargo sunmak için Fulfillment by Amazon (FBA) kullanarak Prime üyelerini cezbetmek en etkili yöntemlerden biridir. Ayrıca şunları yapabilirsiniz:

  • Promosyonlar, kuponlar veya anlık fırsatlar sunarak reklam stratejinizi geliştirin.
  • Marka Sahibi olarak kaydolun ve Amazon Mağazalarını kullanarak kendi marka deneyiminizi oluşturun.
  • Satışları artırmak için A+ içerik oluşturun.
  • Müşteri etkileşimlerini yönetin ve markanızı takip eden müşterilere doğrudan pazarlama yapın.

Daha fazla bilgi için buraya tıklayın.

Eğer Amazon'daki yolculuğunuzda daha fazla yardıma ihtiyacınız varsa, Amazon Satıcı Merkezi Destek ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.

Tüm Özelliklerimiz

Rahat ve Güvende Hissettirecek Özelliklerimiz

- 1 -

Buyer/Seller Mesajlaşma Modülü

Müşterilerinizin göndermiş olduğu mesajları SellerFlash mesajlar modülünde görüntüleyip cevap yazabilirsiniz. Gelişmiş şablon yönetimi ile hazır şablonlar kullanarak çok kısa sürede detaylı cevaplar verebilirsiniz.

- 1 -

- 2 -

Satıcı Feedback Kampanyası Modülü

SellerFlash Feedback modülü ile mağazanızdan ürün satın alan müşterilerin mağazanıza geri bildirim bırakmalarını sağlamak için otomatik feedback kampanyaları oluşturabilir, istediğiniz koşullarda ve zamanda gönderilmesini sağlayabilirsiniz.

- 2 -

- 3 -

Envanter Yönetimi

Amazon mağazanızdaki envanter işlemlerini SellerFlash Envanter ekranından kolaylıkla ve çok daha pratik bir şekilde yapacaksınız. Zamanın sizin için değerli olduğunu biliyoruz o sebeple envanter süreçlerini SellerFlash’ta inanılmaz hızlı hale getirdik.

- 3 -

- 4 -

Ürün Listeleme

Amazon mağazanızda yeni ürün listelemek için SellerCentral panelinize gitmeden SellerFlash envanter menüsünden işlem yapabilirsiniz. Mağazanızda listelemek istediğiniz ürünler dakikalar içerisinde SelelrCentral envanterinize gönderilir.

- 4 -

- 5 -

Ürün Arama ve Doğru Ürünü Bulma

SellerFlash eklentisi ile saniyeler içinde binlerce ürünü SellerFlash panelinize ekleyebilirsiniz. SellerFlash panelinize eklenen ürünleri yüzden fazla detaylı arama filtresini kullanarak filtreleyip en doğru ürünleri bulabilirsiniz.

- 5 -

- 6 -

Analitik ve Raporlar

Ayrıntılı raporlar yazılımımızda mevcuttur. Bu raporlar sayesinde rakiplerinizle daha fazla rekabet edebilirsiniz. Gelir-gider raporu, Sipariş takip raporu, Hesap sağlık raporu, Çok satanlar raporu, Marka raporu gibi birçok raporlama sistemine de sahiptir.

- 6 -

- 7 -

Benzersiz Yapay Zeka Destekli Bulut Uygulaması

Herşey bulutta olduğu için bir cihazda yaptığınız işleme başka bir cihazdan devam edebilirsiniz. SellerFlash uygulamasına dilediğiniz cihazdan erişebilir yapay zeka destekli uygulamamız ile tüm Amazon süreçlerinizi kolay ve hızlı bir şekilde yönetebilirsiniz. Amazon’da yapacağınız tüm işleri cebinize sığdırdık bile.

- 7 -

- 8 -

Üstün Stok Kontrol Ve Fiyatlandırma Algoritması

Sellerflash, ürünlerin fiyatı, döviz kuru, gümrük veya kargo ücretleri değiştiği zaman belirlediğiniz kar marjları üzerinden fiyatı yeniden hesaplar ve mağazanızdaki fiyatı hemen günceller. Bu işlemleri siz uyurken ve dinlenirken bile SellerFlash bunları 7/24 yapmaya devam eder. Sizin için en uygun fiyattan satışı sağlayarak sizi herkesten bir adım ileriye götürür.

- 8 -

- 9 -

AutoPricer İle Rekabette Hep En Önde Olun

Amazon’da karlılığınızı sürdürebilmeniz için rekabete girmeniz önemli. SellerFlash Buybox veya en düşük fiyat seçeneklerinden dilediğiniz için rekabete girmenizi fiyatlarınızı otomatik olarak ayarlamanızı sağlar.

- 9 -

- 10 -

Buybox Avcısı Yapay Zeka

Mağazanızda karlılığınızı ve siparişlerinizi en üst düzeye taşıyacak alt yapımız kendi satış stratejinizi en ince ayrıntısına kadar kurgulayabilmenize olanak tanır.

- 10 -

- 11 -

Sipariş Takibi Hiç Bu Kadar Kolay Olmamıştı

Amazon satıcı hesaplarınızdan aldığınız tüm siparişler depoya ve depodan müşteriye teslim edilinceye kadar her adımda SellerFlash tarafından takip edilir. Siparişlerinizin iade edilmesi veya herhangi bir sebeple tarafınıza geri gelmesi durumlarında da SellerFlash hemen devreye girer bunu size bildirir.

- 11 -

- 12 -

Sipariş Vermek Tek Tık Yakınlıkta

Siparişlerinizi vermek ve siparişleri teker teker takip etmek zahmetinden sizi kurtarıyoruz. SellerFlash, siparişi verdiğiniz ilk andan itibaren siparişinizi odağına alır. Satın aldığınız ürün kargoya verildiği zaman kargo firması, kargo takip numarası, gönderim tarihi gibi tüm gerekli detayları otomatik olarak Amazon hesabınıza aktarır.

- 12 -

- 13 -

En Kapsamlı Telif Hakkı Veritabanı

SellerFlash, ABD Patent ve Marka Ofisi (USPTO)‘dan elde edilen on milyondan fazla ticari marka kaydını veritabanında tutmaktadır. Sistem entegrasyonu sayesinde tüm bu ticari markalar günlük olarak güncellenir. Bu markalar arasında arama yapabilir veya belirli markalara ait ürünlerin mağazanızda yasaklanmasını ve mağazanızdan anında kaldırılmasını sağlayabilirsiniz.

- 13 -

- 14 -

Gelişmiş Ara Depo Sistemi

Sizin için oluşturulan özel depo adresi aracılığıyla ürününüz çoğu zaman çok daha uygun fiyata alıcılarınıza iletilir. Depoya ulaşan ürününüz özenle kontrol edilir ve sizin etiketleriniz ile tekrardan paketlenir. Pakete mesajınız veya veya dilerseniz promosyon ürünleriniz eklenir ve sizin adınıza alıcıya gönderilir. Ara depo sistemi entegrasyonu ile ürünlerini gönderdiğiniz ara depo ile iletişim kurabilir, ticketlar aracılığıyla ürünleriniz ile ilgili bilgi alabilirsiniz.

- 14 -

- 15 -

E-ticaret Çözümü Bağlayıcıları

Payoneer ve Stripe gibi ödeme ağ geçidi firmaları ile çözüm ortağı olarak çalışıyoruz. Müşterilerimizden aldığımız ödemeler güvenilir bir şekilde gerçekleştirilmektedir.

- 15 -

- 16 -

Promosyonlar

Arkadaşlarınıza ve müşterilerinize Amazon ile nasıl dolar kazanılacağını öğretirken SellerFlash'a başvurarak ek gelir elde edin. SellerFlash affiliate programı ile 12 ay boyunca %10 komisyon ile sürekli gelir elde edin ve Amazon'da satış yapan arkadaşlarınız, hedef kitleniz veya danışmanlarınızın işini kolaylaştırın.

- 16 -