Dropshipping Nedir?

Stoksuz E-Ticaret Dropshipping Nedir?

Dropshipping nedir, nasıl yapılır? Bu konuda daha önce de çok sayıda araştırma yapmış olabilirsiniz. En basit ifadeyle stoksuz e-ticaret depo ücreti olmaksızın online stok takibiyle ürün satmaya verilen isimdir. Ancak nasıl ve hangi platform aracılığıyla e-ticaret yapmalısınız? Aşağıdaki rehberi sizin için hazırladık.

Kapsamlı Dropshipping Stoksuz E-Ticaret Rehberi – 2022

Dropshipping yapmaya başlamadan önce stoksuz e-ticaret hakkında bilmeniz gereken 5 temel madde var. Bunlar ilk olarak niş ürün seçimi, sonrasında satış yapacağınız platform olarak bu 5 içinde en önemli ikisidir. Satış yönetimi, ödeme yönetimi, iade ve iptal yönetimi ise diğer 3 önemli konu olarak stoksuz e-ticaret yönetimi için ayrıca önemlidir.

SellerFlash farkıyla dropshipping yapmanın 5 ayrı adımını aşağıda kısaca bulabilirsiniz:

Ürün: En yaygını Amazon dropshipping ve diğer bütün pazaryerleri için öncelikle pazarınızı ve ürününüzü doğru seçmelisiniz. Tedarikçiniz ne kadar güvenilir? Ürününüz pazar içinde ne kadar talep görüyor? Bu soruların cevaplarını net olarak bulduktan sonra ürününüzü satmaya başlayabilirsiniz.

Platform: Amazon dışında diğer pazaryerlerinde de  dropshipping yöntemi ile e-ticaret satış yapabilirsiniz. Uluslararası geçerliliği olan ve güvenilirliğini ispat etmiş bu platformlarda satış yapmak için kendinize doğru tedarikçiyi bulup doğru markaya yatırım yaptığınızdan emin olmalısınız. 15 ülkede satış yapan Amazon doğru ve güvenilir ürün bulmada en doğru seçimdir. Sellerflash yazılımı ile bu ürünlerden fiyat rekabeti en uygun olan ürünleri çok kolay bulabilirsiniz.

Satış Yönetimi: Uluslararası pazarda müşteriler kazanmak için güvenilir ödeme yöntemleri kullanmalı, güvenlik sertifikası bulunan sistemlerle çalışmalısınız. Tuttuğunuz veriler, güvenilir bir veri tabanında bulunmalıdır. Veri çalınması, sisteme sızıntı gibi her türlü güvenlik tehdidini bertaraf ettiğinizden emin olmalısınız.

Ödeme Yönetimi: Dropshipping nasıl yapılır, sorusu çok yönlü cevaba sahip olan özellikle de ödeme yöntemleri konusunda büyük önem taşıyan bir sorudur. Ödeme yöntemleriniz müşterilerinizin bulunduğu her yerden kolayca kullanılabilir olmalıdır.

İade ve İptal Yönetimi: İptal ve iade söz konusu olduğunda para iadesi ve ürün iadesi süreçlerinin hızlı bir şekilde yürüyeceğinden emin olmalısınız.

SellerFlash ile Dropshipping Danışmanlığı

Müşterileriniz alışveriş yaparken bir noktada sorun olduğunu fark ederse sizden almak yerine hızlıca rakibiniz olan firmaya yönelir. Merak etmeyin! Amazon dropshipping ve diğer bütün platformlarda e-ticaret, yeni başlayanlar için ilk başta çok karmaşık görünebilir. Bu karmaşayı ortadan kaldırmak için SellerFlash size özel dropshipping e-ticaret entegrasyonu ve iş yönetim sistemleri geliştirmiştir. Stoksuz e-ticarete giriş yapmadan önce SellerFlash dropshipping stoksuz e-ticaret danışmanlığı hizmetinden yararlanabilirsiniz. Detaylar için şimdi bizi arayın!